Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Στη μέτρηση που πραγματοποιήθηκε από την εταιρεία ALCO για τα Παραπολιτικά, στην πρόθεση ψήφου για την Περιφέρεια Αττικής ο Γιώργος Πατούλης συγκεντρώνει ποσοστό 25% έναντι 15% της Ρένας Δούρου και 11% του Γιάννη Σγουρού. Ακολουθούν ο Θανάσης Παφίλης με 8% και ο Ηλίας Παναγιώταρος με 5%. Το Λευκό συγκεντρώνει 2%, Αποχή δηλώνει το 9% ενώ ΔΞ/ΔΑ απαντά το 25%.
Στο ερώτημα «Ποιον θα ψηφίζατε ανάμεσα σε Πατούλη και Δούρου», το 38% επιλέγει τον κ. Πατούλη έναντι της κ. Δούρου που συγκεντρώνει 20%. Σε αντίστοιχο ερώτημα «Ποιον θα ψηφίζατε ανάμεσα σε Πατούλη και Δούρου», ο πρώτος συγκεντρώνει 33% έναντι 23% του δεύτερου.