Δεν χρειάζεται να είναι κανείς ιδιαίτερα παρατηρητικός για να διαπιστώσει ότι, στην πολυδιαφημισμένη συζήτηση για την πορεία της δεύτερης αξιολόγησης του ελληνικού προγράμματος, που γίνεται, παρουσία του Ντάϊσεμπλουμ, στην Ευρωβουλή στις Βρυξέλλες και μεταδίδεται «ζωντανά» από το ΑΠΕ-ΜΠΕ και άλλα δημοσιογραφικά ιντερνετικά σάϊτ, δεν συμμετέχουν πάνω από 30 ευρωβουλευτές, το 1/4 των οποίων είναι …έλληνες.
Εκτός από Ντάϊσεμπλουμ-Μοσχοβισί, τους επικεφαλής των πολιτικών ομάδων και κάποιους μεμονωμένους ευρωβουλευτές, δηλαδή, οι πάνω από 700 ευρωβουλευτές, προτίμησαν να πάνε βόλτα στην Γκράντ Πλας παρά να χάσουν τον χρόνο τους, συμμετέχοντας σε μία συζήτηση άνευ…ουσίας.
Nίκος Ρούσσης
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr