Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Σύμφωνα με την σχετική ανακοίνωση της εισηγμένης, η θητεία των ανωτέρω μελών του Διοικητικού Συμβουλίου θα είναι ίση με τη θητεία του προηγούμενου Διοικητικού Συμβουλίου δηλαδή ως τις 20/06/2022.
Περεταίρω, σύμφωνα με την απόφαση της τακτικής Γενικής Συνέλευσης την 25-08-2020, εκλέχθηκε νέα Επιτροπή Ελέγχου η οποία θα είναι τριμελής Επιτροπή του Διοικητικού Συμβουλίου.
Το Διοικητικό Συμβούλιο όρισε τα τρία μέλη της επιτροπής Ελέγχου, εκ των οποίων ένα μη εκτελεστικό μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου και δύο ανεξάρτητα μη εκτελεστικά μέλη του Διοικητικού Συμβουλίου, τα οποία ικανοποιούν τα κριτήρια ανεξαρτησίας του άρθρου 4 του ν. 3016/2002 και του ν.4706/2020 άρθρο 9 παρ. 1 και 2.
Διαθέτουν στο σύνολό τους επαρκή γνώση στον τομέα δραστηριότητας της Εταιρίας, δηλαδή των Τροφίμων, ενώ ένα τουλάχιστο μέλος έχει γνώσεις λογιστικής ή ελεγκτικής.
Η θητεία της έχει οριστεί ίση με την θητεία του Διοικητικού Συμβουλίου, ήτοι ως τις 20/06/2022.
Στις 26/08/2020 συγκλήθηκε η νέα Επιτροπή Ελέγχου ώστε να ορίσει τον Πρόεδρο της. Ως εκ τούτου, με βάση τα παραπάνω η Επιτροπή Ελέγχου αποτελείται από τους κάτωθι: