∆ύο θετικά στοιχεία εκτιμούν οι αναλυτές της Fortius Finance ότι αποκόµισε ο δείκτης FSTE 20 έπειτα από τη χθεσινή ηµέρα: το πρώτο είναι η ανοδική διάσπαση, αν και χρήζει επιβεβαίωσης, της αντίστασης των 2.260 µονάδων και το δεύτερο η κατά µία µονάδα «διαφυγή» του δείκτη πάνω από τον απλό κινητό µέσο των 12 ηµερών (SMA 12: 2.266).
Και οι δύο ενδείξεις αφήνουν ανοικτό το ενδεχόµενο συνέχισης της ανόδου έως τη ζώνη αντίστασης των 2.291 µε 2.301 µονάδων. Μικρό αρνητικό στοιχείο αποτελεί η αποτύπωση του χθεσινού candlestick στο ηµερήσιο chart του δείκτη, καθώς το κυρίως σώµα συνοδεύεται από µεγάλες πάνω και κάτω σκιές, σηµάδι αναποφασιστικότητας.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr