Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο ανήλικος φέρει τραύμα στο κεφάλι, καθώς και εγκαύματα στο πρόσωπο και τον λαιμό.
Ως προς το χρονικό της υπόθεσης, σύμφωνα με την Αστυνομία, ο σύλλογος γονέων και κηδεμόνων του δημοτικού σχολείου οργάνωσε πολιτιστικές εκδηλώσεις με αφορμή την λήξη της σχολικής χρονιάς.
Στο πλαίσιο των εκδηλώσεων έγινε ρίψη βεγγαλικών, με αποτέλεσμα να τραυματιστεί ο 10χρονος μαθητής, ο οποίος δεν φοιτά στο συγκεκριμένο σχολείο.
Αμέσως μετά, ο ανήλικος διακομίστηκε στο Καραμανδάνειο νοσοκομείο παίδων, ενώ συνελήφθη από την αστυνομία η πρόεδρος του συλλόγου γονέων και κηδεμόνων, ως υπεύθυνη διοργάνωσης της εκδήλωσης.