Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Σχετικά με τον εμβολιασμό δήλωσε: «Να ξεκαθαρίσουμε ότι δεν πρόκειται για '5η δόση κορονοϊού' αλλά για το ετήσιο εμβόλιο κατά του κορωνοϊού. Όπως ακριβώς εμβολιαζόμαστε για την γρίπη, θα πρέπει να εμβολιαζόμαστε κατά του covid-19».
«Να πάμε όλοι με self test στο ρεβεγιόν της πρωτοχρονιάς καθώς η πιθανότητα να μεταδώσουμε είναι μειώνεται αρκετά», τόνισε
«Μάσκες θα έπρεπε να φοράμε ούτως ή άλλως όπου υπάρχει συνωστισμός, καλό θα ήταν τα παιδιά να κάνουν self test πριν επιστρέψουν στα σχολεία», είπε ο κ. Βασιλακόπουλος