Για μια ακόμη χρόνια και παρά την καραντίνα, το «έθιμο» που θέλει την περιοχή του Νέου Κόσμου να παίρνει... φωτιά με το που θα ακουστεί το «Χριστός Ανέστη», τηρήθηκε.
Οι περίοικοι του Ιερού Ναού της Αναλήψεως είδαν για μια ακόμη χρονιά τη νύχτα να γίνεται ημέρα από τις μολότοφ, τα βεγγαλικά και τις φωτιές:
Είναι η 13η συνεχόμενη χρονιά που το περίεργο αυτό «έθιμο» τητείται στην περιοχή του Νέου Κόσμου.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr