Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Πρόεδρος της Επιτροπής εξελέγη ο Ιωάννης Μπούγας, αντιπρόεδρος ο Βασίλης Υψηλάντης και γραμματέας η Ζωή Ράπτη - και οι τρεις βουλευτές της Ν.Δ.
Ο Ιωάννης Μπούγας, είναι δικηγόρος, ειδικευμένος στο Αστικό Δικονομικό Δίκαιο. Επίσης, είναι διδάκτωρ της Νομικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αθήνας. Ο Βασίλης Υψηλάντης είναι δικηγόρος στον Άρειο Πάγο και το ΣτΕ και η Ζωή Ράπτη είναι δικηγόρος στο ΣτΕ με ειδίκευση σε θέματα Περιβάλλοντος και Χωροταξίας.