Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Με συγκλονιστική εμφάνιση στον τελικό των κρίκων και συγκεντρώνοντας βαθμολογία 16.000 πόντων, ο Έλληνας παγκόσμιος πρωταθλητής ανέβηκε στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου, χαρίζοντας στη χώρα μας το δεύτερο χρυσό στη διοργάνωση και τρίτο στο σύνολο, μετά από τα δύο μετάλλια της Άννας Κορακάκη.
Ο 25χρονος γυμναστής ήταν εξαιρετικός από τον προκριματικό γύρο, συγκεντρώνοντας 15.833 βαθμούς δείχνοντας από νωρίς πως... έχει βάλει πλώρη για ένα ακόμα χρυσό μετάλλιο.
Αξίζει να αναφέρουμε, πως εφέτος, ο Πετρούνιας μετρά ακόμη δύο χρυσά, ένα στους κρίκους στο Παγκόσμιο Κύπελλο στην Ντόχα του Κατάρ κι ένα ακόμα στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Ενόργανης, στη Βέρνη της Ελβετίας.
Χάρης Αποστολόπουλος