Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Συγκεκριμένα, την Κυριακή 17 Απριλίου και την Παρασκευή 22 Απριλίου, τα υποβρύχια “Αμφιτρίτη” και “Τρίτων” κατέπλευσαν στο Καστελόριζο και αναδύθηκαν προκειμένου η παρουσία τους να γίνει αντιληπτή από τους κατοίκους.
Τα δύο υποβρύχια τύπου 209/1200, ανήκουν σε όσα αναβαθμίστηκαν τα τελευταία χρόνια και ο κατάπλους τους στο Καστελόριζο συνιστά, παράλληλα, και ένα έμμεσο μήνυμα προς την Τουρκία και την κινητικότητά της των τελευταίων εβδομάδων.