Την συμβολική συσκότιση της Πάτρας για δύο ώρες το βράδυ της Πέμπτης 1 Δεκεμβρίου αποφάσισε ο δήμος σε συνεργασία με εκπροσώπους φορέων της πόλης.
Η συσκότιση, που θα ξεκινήσει στις 8 το βράδυ και θα ολοκληρωθεί στις 10, γίνεται σε ένδειξη διαμαρτυρίας ενάντια στην επιβολή του έκτακτου φόρου για τα ακίνητα, μέσω των λογαριασμών της ΔΕΗ.
Παράλληλα, στις 7.30 το βράδυ θα πραγματοποιηθεί συγκέντρωση διαμαρτυρίας στην πλατεία Γεωργίου. Από την πλευρά του, ο εμπορικός σύλλογος της πόλης καλεί τα μέλη του να κλείσουν τα φώτα για μία ώρα και να συμμετάσχουν στην κινητοποίηση με κεριά.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr