Το Ολυμπιακό Μουσείο της Αθήνας, το οποίο στεγάζεται εντός του εμπορικού κέντρου Golden Hall και δημιουργήθηκε από τη Lamda Development με στόχο να προάγει τις αρχές και αξίες του Ολυμπισμού, είχε την μεγάλη τιμή να συμπεριληφθεί στο ταξίδι της Ολυμπιακής Φλόγας από την Αρχαία Ολυμπία στο Παρίσι.
Σε μια λιτή, υψηλού συμβολισμού τελετή που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 20 Απριλίου, το Ολυμπιακό Μουσείο της Αθήνας, συνδέθηκε ως τμήμα της Ολυμπιακής Λαμπαδηδρομίας των XXXIII Ολυμπιακών Αγώνων «Παρίσι 2024», μεταφέροντας τον ισχυρό και διαχρονικό συμβολισμό της Ολυμπιακής Φλόγας.
Περισσότερα στο monopoli.gr
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr