Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Ο λεγόμενος “knocker up” κέρδιζε λίγες πένες την εβδομάδα, ενώ κάθε μέρα χτυπούσε τις πόρτες των εργαζομένων με ένα μικρό ραβδί ή έφτανε τα ψηλά παράθυρά τους με ένα κοντάρι. Ο επαγγελματίας μάλιστα δεν έφευγε από το σπίτι αν δεν επιβεβαιωνόταν πως ο πελάτης του είχε σηκωθεί για τα καλά.
Διαβάστε περισσότερα στο penna.gr