Με αφορμή το πάθος τους για την κεραμική, οι εικαστικοί Δάφνη Φικιώρη και Κατερίνα Μαυρίδη γνωρίστηκαν πριν από περίπου δύο χρόνια και έγιναν φίλες. Πλέον, διατηρούν το εργαστήριο τους Cabinet Studio στον Ταύρο και συμπορεύονται επαγγελματικά, δημιουργώντας μοναδικά έργα τέχνης.
Διαβάστε περισσότερα στο monopoli.gr.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr