Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Μπορεί η καταιγίδα που σάρωσε την Αττική την Πέμπτη να ματαίωσε την παρουσίαση στους δημοσιογράφους των δράσεων που συγκροτούν τον χειμερινό κύκλο ατομικών εκθέσεων καλλιτεχνών στο Εθνικό Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης, όμως το φιλότεχνο κοινό θα μπορέσει να περιηγηθεί σε αυτές κατά την ημέρα των εγκαινίων, το Σάββατο 28 Ιανουαρίου, από τις 11.00 το πρωί μέχρι τις 10.00 το βράδυ με ελεύθερη είσοδο.
Οι εκθέσεις του Μιχαήλ Καρίκη, της Ελένης Μπαγάκη και της Έρικας Σκούρτη, εκείνες του Melanie Bonajo και της Hannah Toticki, που θα την συνοδεύσει, κατά την ημέρα των εγκαινίων, με τη δεκάλεπτη περφόρμανς «In Sacred Work» (στις 18.00 και στις 20.30), καθώς και η in situ ζωγραφική εγκατάσταση του Dan Perjovschi, συγκροτούν μια εκθεσιακή διαδρομή που εκτείνεται σε όλα τα επίπεδα του Μουσείου, με κεντρικό άξονα τη μεγάλη ομαδική έκθεση «Modern Love. Η αγάπη στα χρόνια της ψυχρής οικειότητας», που καταλαμβάνει τον υπόγειο χώρο των περιοδικών εκθέσεων.
Περισσότερα στο monopoli.gr