Υπάρχουν ταινίες που έχουν τη δύναμη να μας προκαλέσουν διάφορα συναισθήματα. Κάποιοι ξαφνιάζονται, αφού βρίσκουν τις εικόνες τους τόσο επιθετικές ώστε να ανακατεύουν κάτι μέσα τους που τους κάνει να νιώθουν θυμό και αηδία. Υπάρχουν, όμως και ταινίες, που με τις μαγευτικές εικόνες τους και την αριστοτεχνική πλοκή τους μας διεγείρουν όμορφες, ονειρικές αισθήσεις.
Αυτές οι ταινίες μας πνίγουν σε έναν ωκεανό αισθημάτων, ξεκλειδώντας κρυμμένα συναισθήματα μέσα στο σώμα μας που δεν ήταν εκεί.
Διαβάστε περισσότερα στο penna.gr
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr