Απόφοιτη του Τμήματος Θεατρικών Σπουδών του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου και της δραματικής σχολής «Δήλος». Έχει δουλέψει ως βοηθός του Οσκάρας Κορσουνόβας και του Δημήτρη Τάρλοου. Με το «Γεύμα» στο Θέατρο της οδού Κυκλάδων κάνει το ντεμπούτο της στο θέατρο.
Θυμάμαι από μικρή να οργανώνουμε με τους φίλους και τις φίλες μου παραστάσεις και να τις δείχνουμε στους γονείς μας. Ωστόσο, η απόφαση μου να γίνω ηθοποιός ήρθε πολλά χρόνια μετά.
Διαβάστε περισσότερα στο monopoli.gr
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr