Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Για κάποιο περίεργο λόγο που πιθανότατα δεν θα κατανοήσουμε πλήρως ποτέ, η συντριπτική πλειοψηφία των παιδιών έχει σοβαρές αντιρρήσεις όταν προκύπτουν θέματα προσωπικής υγιεινής όπως το κόψιμο των νυχιών ή των μαλλιών. Ιδιαίτερα το κούρεμα μπορεί να είναι μια εξαιρετικά δύσκολη υπόθεση -γιατί εκτός από τη δυσαρέσκεια του παιδιού έχουμε να αντιμετωπίσουμε και τη... ντροπή μας μιας και η σκηνή γίνεται ενώπιον μαρτύρων (βλ. κομμώτρια). Εμείς, σας δίνουμε μερικές συμβουλές που θα βοηθήσουν να γίνει η επίσκεψη στο κομμωτήριο μια λιγότερο οδυνηρή εμπειρία -μέχρι να ξεπεράσει το παιδί αυτή τη φάση!
Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο στο mamamia.gr