"Σέρνοντας" τον γιό μου και το θλιβερό σαρκίο μου στις ποδοσφαιρικές Ακαδημίες τα δέκα τελευταία χρόνια, "καταστρέφοντας" όλα μου τα Σαββαοτκύριακα, μέχρι που τα βρόντηξε στα 17 του, η πρόσφατη εικόνα του άγριου ξυλοδαρμού μεταξύ γονιών στη Μαγιόρκα, δεν μου ήταν άγνωστη... Έχουνε δει τα μάτια μου πολλά και κάποιες φορές έμπλεξα κι εγώ σε καυγάδες, στις μικρές κατηγορίες από κολλημένους γονείς που προβάλλουν τα οριστικώς ναυαγισμένα όνειρά τους στα παιδιά τους, γυρεύοντας να ρεφάρουν την αποτυχία τους στη ζωή.
Τα παιδιά όμως, συνήθως- και το λέω με βεβαιότητα αυτό...- είναι ωριμότερα από τους δυστυχισμένους γονείς τους. Απόδειξη το γράμμα του Ισπανού "πιτσιρικά" Χουάν Χουνκέρα που ανέβηκε στο διαδίκτυο μετά την ξεφτίλα στη Μαγιόρκα και γίνηκε μέσα σε λίγες ώρες εξαιρετικά δημοφιλές, ενώ αναδημοσιεύθηκε από μεγάλες αθλητικές εφημερίδες.
Διαβάστε τη συνέχεια του άρθρου στο penna.gr
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr