Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Οπως σημείωσε, το όλο εγχείρημα γίνεται προκειμένου να απομακρυνθούν τα ξερά χόρτα από περιοχές που υπάρχει μεγάλος κίνδυνος πυρκαγιάς, καθώς δεν κατάφεραν όλοι οι Δήμοι με δικά τους μέσα να τα απομακρύνουν εγκαίρως.
Οι Δήμοι μέχρι το τέλος της εβδομάδας αναμένεται να υποβάλλουν τα σχέδιά τους στο υπουργείο, και όλο το σχέδιο θα επιτηρεί η αποκεντρωμένη διοίκηση Αττικής.