«Έχουμε μάθει τα τελευταία χρόνια να ζούμε από τη μια κρίση στην άλλη. Δεν μπορούμε όμως να αποδεχτούμε ότι αυτή θα είναι η κανονικότητα μας», δήλωσε ο Αλέξης Χαρίτσης, επικεφαλής της Νέας Αριστεράς.
«Ας κρατήσουμε λοιπόν το μήνυμα αυτών των ημερών. Το μήνυμα της ελπίδας, το φως, την αλληλεγγύη, την οικουμενική προσδοκία για ειρήνη και για δικαιοσύνη», πρόσθεσε.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr