Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Ο ένας από τους δύο υποψήφιους προέδρους του κόμματος έφτασε στο εκλογικό κέντρο λίγο μετά τις 12:30 το μεσημέρι. Ο κ. Κασσελάκης ψήφισε περίπου μια ώρα μετά την Έφη Αχτσιόγλου, η οποία άσκησε το δικαίωμά της στο Αιγάλεω και συγκεκριμένα στο τμήμα του Δημαρχείου Αιγάλεω στην Ιερά Οδό.
Ο κ. Κασσελάκης ευχαρίστησε «όλο τον κόσμο που έχει ψηφίσει μέχρι στιγμής» και έστειλε το μήνυμα και στους υπολοίπους να καταφύγουν στις κάλπες, οι οποίες -όπως χαρακτηριστικά είπε- «σήμερα είναι άδειες».
«Χιλιάδες κόσμου είναι εγγυητής της ενότητας του ΣΥΡΙΖΑ, της σύγχρονης κυβερνώσας Αριστεράς που έχει ανάγκη η Ελλάδα», ήταν το μήνυμα που έστειλε στη λιτή του δήλωση.
Κλείνοντας, είπε: «Τώρα θα μου επιτρέψετε να πάω στο αεροδρόμιο να παραλάβω τη μητέρα μου που έρχεται από την Αμερική».