Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
«Είχα την χαρά να υποδεχθώ τον Πρέσβη της Κίνας X. Junzheng. Οι χώρες μας συνδέονται με δεσμούς φιλίας και οι πολιτισμοί μας συγκαταλέγονται στους αρχαιότερους παγκοσμίως», αναφέρει σε ανάρτησή του στο Twitter ο κ. Κώτσηρας.
Όπως συμπληρώνει, οι δυο σους συζήτησαν «για θέματα κοινού ενδιαφέροντος, με έμφαση στην πολιτιστική διπλωματία».