Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
«Ο στόχος του ΠΑΣΟΚ είναι ένας: Να ξαναγίνει η αξιόπιστη και προοδευτική δύναμη της προοπτικής στις εκλογές της 25ης Ιουνίου», ανέφερε μεταξύ άλλων σε ομιλία του στον Δημοτικό Κήπο της πόλης, ο πρόεδρος του Κινήματος.
Παράλληλα, ο Νίκος Ανδρουλάκης αναφέρθηκε στη «σύγκρουση ΝΔ-ΣΥΡΙΖΑ των τελευταίων ημερών για τη Ροδόπη που δείχνει ότι είναι βαθιά τυχοδιώκτες».
Τέλος, έγινε εκτενής αναφορά στην Παιδεία: «Κέντρο βάρους δεν είναι πια το σχολείο αλλά το φροντιστήριο. Για εμάς είναι προτεραιότητα η Δημόσια Παιδεία, το παιδί της αδύναμης οικογένειας και της μεσαίας τάξης να μπορεί να πετύχει», ανέφερε ο κ. Ανδρουλάκης.