Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
«Θερμά συγχαρητήρια στους αθλητές μας που υψώνουν τη γαλανόλευκη στα βάθρα του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος Στίβου #Munich2022. Αντιγόνη, Μίλτο, Αντώνη, σας ευχαριστούμε. Τα Ελληνόπουλα που αγωνίζονται εκεί, οδηγούν τη χώρα μακριά και ψηλά. Μας κάνουν όλους περήφανους και χαρούμενους», έγραψε στην ανάρτηση του ο Κυριάκος Μητσοτάκης.
Υπενθυμίζεται ότι ο Μίλτος Τεντόγλου κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο χθες στο άλμα εις μήκος, η Αντιγόνη Ντρισμπιώτη τερμάτισε πρώτη στα 35 χλμ. βάδην ενώ ο Αντώνης Παπακωνσταντίνου αναδείχθηκε πρωταθλητήε του ελαφρού σκιφ στην κωπηλασία.