Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Όπως σημειώνεται στην ενημέρωση του Υπουργείου, μετά από μία εξαιρετικά εποικοδομητική συζήτηση με τη Διοικήτρια κ. Φωτεινή Θειακού, τα ανώτερα στελέχη της ιατρονοσηλευτικής και διοικητικής υπηρεσίας, αλλά και με τον Πρόεδρο του Σωματείου Εργαζομένων, η Υπουργός επισκέφθηκε το σύνολο σχεδόν των χώρων του Νοσοκομείου. Η περιήγηση αυτή προσέφερε την έμπρακτη ευκαιρία για περαιτέρω ανάπτυξη της συζήτησης που προηγήθηκε, με στόχο την επίλυση κρίσιμων ζητημάτων και τη βελτίωση του συνόλου των παρεχόμενων υπηρεσιών φροντίδας.
Ξεκινώντας από την Καρδιολογική κλινική υπό τη συνοδεία του Συντονιστή Διευθυντή της κ. Αθ. Τρίκα, η περιήγηση συμπεριέλαβε ακόμη:
Εμφανής, κατά την επίσκεψη των χώρων, ήταν η σπουδαιότητα του ρόλου του νοσηλευτικού προσωπικού, τον οποίο είχε αναδείξει προηγουμένως η Διευθύντρια Νοσηλευτικής Υπηρεσίας κ. Χ. Κοντογιάννη, καθώς και οι προσπάθειες που καταβάλλονται για τη βελτίωση της ποιότητας του συνόλου των παρεχόμενων υπηρεσιών, όπως εκτέθηκαν από την Προϊσταμένη του Γραφείου Ποιότητας κ. Γ. Οικονομοπούλου.
Επίσης, αναδείχθηκε ο εκπαιδευτικός ρόλος του Νοσοκομείου στο σύνολο των ειδικοτήτων που διαθέτει εκπαιδεύοντας σήμερα (76) συνολικά ειδικευόμενους, οι οποίοι είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με την Υπουργό κατά τη διάρκεια της επίσκεψής της.
Η Υπουργός εξέφρασε την ικανοποίησή της για όσα είδε στη σημερινή επίσκεψη, συνεχάρη τα στελέχη για τις προσπάθειες που καταβάλλουν και δεσμεύθηκε να προβεί σε ενεργειες για να βελτιώσει ότι είναι απαραίτητο για την εύρυθμη λειτουργία του Νοσοκομείου.