Νόμο του κράτους αποτελεί πλέον το νομοσχέδιο του υφυπουργείου Αθλητισμού με τίτλο: «Μέτρα αντιμετώπισης της οπαδικής βίας, ενίσχυση του θεσμικού πλαισίου λειτουργίας των λεσχών φιλάθλων, αθλητικός εθελοντισμός, πνευματικός αθλητισμός, ηλεκτρονικός αθλητισμός (e-sports), εργασιακός αθλητισμός, άλλες διατάξεις για τον εκσυγχρονισμό της αθλητικής νομοθεσίας και λοιπές διατάξεις».
«Ναι» επί της αρχής του νομοσχεδίου δήλωσαν η Νέα Δημοκρατία και το Κίνημα Αλλαγής.
Καταψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ και ΜέΡΑ25.
«Παρών» δήλωσε η Ελληνική Λύση.
Το άρθρο 68 για το ιδιώνυμο ψηφίστηκε από Νέα Δημοκρατία και Ελληνική Λύση, ενώ ΣΥΡΙΖΑ, ΚΚΕ και ΜέΡΑ25 το καταψήφισαν και το Κίνημα Αλλαγής ψήφισε «παρών».
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr