Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
«Επειδή σας αρέσουν τα sms κ. Σκουρλέτη να σας θυμίσω τα sms που έστελνε ο εργολάβος Καλογρίτσας σε υπουργό της δικής σας κυβέρνησης αποκαλώντας τον «καμάρι» και «λεβέντη μου». Αυτά δεν σας ενοχλούν;», ήταν η απάντηση σχόλιο του υπουργού Υγείας, πυροδοτώντας νέο γύρο σφοδρής αντιπαράθεσης με τον κοινοβουλευτικό εκπρόσωπο του ΣΥΡΙΖΑ.
Νωρίτερα, ο κ. Σκουρλέτης ζήτησε από τον κ. Γεραπετρίτη εξηγήσεις για το τι έγινε σε αυτή την επικοινωνία, ποια ήταν τα μηνύματα που αντάλλαξαν κι αν εξυπηρετήθηκαν ιδιωτικά επιχειρηματικά συμφέροντα.
Ακολουθεί η επίμαχη λογομαχία ανάμεσα στους κ.κ. Πλεύρη και Σκουρλέτη:
Π. Σκουρλέτης: Δεν περίμενα να υπερασπιστείτε τον κ. Φουρθιώτη. Είστε αδικαιολόγητοι . Αδιόρθωτοι. Είστε ικανοί να μην στηρίζετε το σύστημα υγείας επειδή είναι δημόσιο...
Ο κ. Σκουρλέτης θέλοντας να περάσει στην αντεπίθεση κατηγόρησε τον κ. Πλεύρη ότι υπερασπίζεται τον υπόδικο Μένιο Φουρθιώτη και την ίδια ώρα αφήνει ανοχύρωτο το ΕΣΥ.
Θ. Πλεύρης: Σταματήστε τη λάσπη. Έχετε κάτι να μου πείτε για τον Φουρθιώτη...
Π. Σκουρλέτης: Είστε υποστηρικτής του υπόδικου; Ντροπή.
Θ. Πλεύρης: Είπατε ψευδέστατα ότι μου παρέχει υπηρεσίες ο Φουρθιώτης. Αναφερθήκατε στον πρωθυπουργό ως ανεπάγγελτο. Εσείς, που έχετε αρχηγό που δεν έχει εργαστεί ούτε ένα δευτερόλεπτο. Τι δουλειά έκανε ο Τσίπρας. Ζείτε όλοι από τον ήλιο του κ. Τσίπρα, αλλά ο Τσίπρας δεν έχει εργαστεί ούτε ένα δευτερόλεπτο σε αντίθεση με τον σημερινό πρωθυπουργό.
Π. Σκουρλέτης: Εγώ στην ζωή μου έζησα με την δική μου δουλειά. Αφήστε την λάσπη. Αν θέλετε να συγκινούμε τα ένσημά μας.
Θ. Πλεύρης: Yπερασπίζομαι και την δική μου εργασία και του πρωθυπουργού. Εσείς υπερασπιστήκατε μόνο τη δική σας. Για σηκωθείτε να πείτε για την εργασία του κ. Τσίπρα που δεν έχει εργαστεί ποτέ.