Το χρίσμα του υποψηφίου δημάρχου Πειραιά για τρίτη συνεχόμενη φορά έλαβε ο νυν δήμαρχος Χρήστος Αγραπίδης, μετά από κατ' ιδίαν συνάντηση που είχε με τον Πρωθυπουργό στο Μέγαρο Μαξίμου.
Ο κ. Αγραπίδης, σε δηλώσεις που έκανε εξερχόμενος του Μαξίμου, τόνισε ότι θα είναι υποψήφιος και πως υπάρχει αισιοδοξία, ενώ, απαντώντας σε ερώτηση εάν φοβάται ενδεχόμενη υποψηφιότητα του Παναγιώτη Φασούλα με το ΠΑΣΟΚ, είπε: «Το θέμα είναι να ανακοινωθούν νωρίς οι υποψήφιοι, να συζητήσουμε για προγράμματα και θέσεις, να δούμε ποιός γνωρίζει τα προβλήματα και τι λύσεις μπορεί να δώσει». Ο δήμαρχος Πειραιά ανέφερε ότι το κλίμα στη συνάντησή του με τον πρωθυπουργό ήταν πολύ καλό και επισήμανε ότι συζήτησαν για τα μεγάλα έργα στον Πειραιά, για το Δημοτικό Θέατρο, την επέκταση του μετρό μέχρι το λιμάνι, αλλά και για τη συνεργασία του Δήμου Πειραιά με τα αρμόδια υπουργεία, ώστε να προωθηθούν τα έργα αυτά.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr