Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Πολίτες με ελληνικές σημαίες και σημαίες με τον ήλιο της Βεργίνας φώναξαν συνθήματα για τη Μακεδονία και αποδοκίμασαν τους δύο υποψηφίους.
«Ζήτω η δημοκρατία, κάτω ο φασισμός. Νεοναζί δεν είναι; Δεν τους είδατε, κάποιους που ήρθαν από την Κατερίνη; Εσείς τι θα τους απαντούσατε;» είπε ο κ. Αρβανίτης και συμπλήρωσε: «Αυτό που λέμε ακροδεξιά ατζέντα είναι αυτό που ήδη προωθείται από τη φιλελεύθερη δεξιά και βλέπουμε τις συμμαχίες, όπως χτίζονται στην Ευρωπαϊκή Ένωση. Κοινές κυβερνήσεις, δεξιοί και ακροδεξιοί».
Ο κ. Νικολαΐδης τόνισε ότι: «Είμαστε απέναντι σε αυτούς που είναι εκεί έξω. Αυτό είναι το αποτέλεσμα της πολιτικής της Ευρώπης, της μόδας που έχει γίνει η ακροδεξιά στην Ευρώπη».