Το πρώην στέλεχος της ΝΔ είχε προαναγγείλει την προσχώρηση του στο κόμμα του κ. Καμμένου από την προηγούμενη εβδομάδα
Σκληρή γλώσσα για την ηγετική ομάδα της Συγγρού επιφύλαξε ο βουλευτής Λάρισας, Χρήστος Ζώης για την διαγραφή του από τη ΝΔ, ενώ ανακοίνωσε την προσχώρηση του στο κόμμα του Πάνου Καμμένου «Ανεξάρτητοι Έλληνες».
«Με μία ψυχρή, κυνική και αντιδημοκρατική απόφαση, εκδιώχθηκα από το κόμμα που υπηρέτησα απ' τα μαθητικά μου χρόνια. Αυτό συνέβη γιατί μία κλειστή ομάδα γύρω από την ηγεσία υπέδειξε αλλαγή πορείας και πολιτικής χωρίς να ερωτηθούν ποτέ τα αρμόδια όργανα του κόμματος.
Ανακοινώνοντας ειλημμένες αποφάσεις στην Κοινοβουλευτική Ομάδα, απειλώντας και εκβιάζοντας βουλευτές με διαγραφή, υιοθετήθηκε η ρητορική της καταστροφής και του τρόμου και αντιγράφηκε το καταδικασμένο απ' την κοινωνία μοντέλο ΠΑΣΟΚ» αναφέρει μεταξύ άλλων ο Χρήστος Ζώης.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr