Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Πρόσφατα, οι φίλοι της σελίδας του αεροδρομίου στο Facebook ( Https://www.facebook.com/ATHairport ) απάντησαν στο ερώτημα της μασκότ , του Φίλου του Αθηναίου, «τι χαρακτηρίζει το αθηναϊκό φθινόπωρο».
Νικητής τελικά -μετά από σκληρή μάχη- αναδείχθηκε το δημοφιλέστατο γλυκό κουταλιού σταφύλι και έτσι , από το πρωί της Κυριακής, ο «Φίλος ο Αθηναίος» προσέφερε το δώρο του στους πρώτους φθινοπωρινούς επισκέπτες της πόλης μας!