Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Πρόσφατα, οι φίλοι της σελίδας του αεροδρομίου στο Facebook (https://www.facebook.com/ATHairport) απάντησαν στο ερώτημα της μασκότ μας, του Φίλου του Αθηναίου, «τι χαρακτηρίζει το αθηναϊκό καλοκαίρι».
Νικητής τελικά -αναμενόμενο για πολλούς- αναδείχθηκε το δημοφιλέστατο καραφάκι ούζο και έτσι, από το πρωί, ο «Φίλος ο Αθηναίος» προσφέρει το δώρο του στους πρώτους καλοκαιρινούς επισκέπτες της πόλης μας!