Επαναληπτική έκτακτη γενική συνέλευση στις 2/8 συγκαλεί η Vivere, καθώς η γ.σ. της 21/7 δεν συγκέντρωσε την απαιτούμενη απαρτία.
Στην επαναληπτική γ.σ. θα συζητηθούν τα εξής θέματα της ατζέντας: α) Σύμπτυξη (μείωση) του αριθμού των μετοχών χωρίς μεταβολή του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας με αύξηση της ονομαστικής αξίας κάθε μετοχής, β) Μείωση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας με αντίστοιχη μείωση της ονομαστικής αξίας κάθε μετοχής για κάλυψη ισόποσων ζημιών παρελθουσών χρήσεων, γ) Αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας με κεφαλαιοποίηση αποθεματικών για λόγους στρογγυλοποίησης, δ) Παροχή εξουσιοδότησης προς το διοικητικό συμβούλιο για τη διαχείριση και τακτοποίηση κλασμάτων μετοχών, ε) Αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου της εταιρείας με κεφαλαιοποίηση υποχρεώσεων, στ) Έγκριση έκδοσης μετατρέψιμου ομολογιακού δανείου, ζ) Έγκριση συμβάσεως και παροχή εξουσιοδοτήσεως σύμφωνα με το άρθρο 23α του Κ.Ν. 2190/1920, η) Επέκταση του σκοπού της εταιρείας, θ) Μεταφορά της έδρας της εταιρείας και ι) Τροποποίηση και κωδικοποίηση του καταστατικού της εταιρείας.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr