Ολοκληρώθηκε η κατασκευή των νέων εκθεσιακών χώρων της Βάρδας, συνολικής έκτασης 800 μ2, στις ιδιόκτητες εγκαταστάσεις του συγκροτήματος Πικερμίου.
Η μεταφορά των εκθεσιακών χώρων από το Κολωνάκι στο Πικέρμι, εκρίθη απαραίτητη λόγω της ανάπτυξης την οποία έχει λάβει ο κλάδος της χονδρικής, ο οποίος στη χρήση του 2005 αναμένεται να κλείσει με κύκλο εργασιών μεγαλύτερο των 5 εκατ. ευρώ, ενώ για τη χρήση του 2006 προγραμματίζονται πωλήσεις 8-9 εκατ. ευρώ. Στις εγκαταστάσεις λειτουργούν και οι κεντρικές αποθήκες της εταιρείας οι οποίες παρέχουν τη δυνατότητα στους πελάτες της χονδρικής, να εφοδιάζονται με εμπορεύματα της στιγμής (pronto) εφ΄ όσον το έχουν ανάγκη. Σημειώνεται ότι στις νέες γυναικείες συλλογές Πικερμίου περιλαμβάνονται τα διεθνή brand της Αmuleti J by M.Burani, Coccapani trend, Ungaro Fuchsia, Emozioni, M. Mazzei , Jaya (pronto), Patrizzio Panichi, Sabbia, Fuerteventura, Ines Crea. Oι jeans και street wear γυναικείες και ανδρικές συλλογές, οι οποίες δειγματίζονται στο show room της Lora στη Λυκόβρυση Αττικής έχουν και αυτές εμπλουτισθεί και περιλαμβάνουν brands όπως Z-Brand, Danang, Rangoon, Marlow, Shangana, Linea Pelle, J&Company, τα ιταλικά La Martina, Phard και τα γαλλικά American Retro. Οι ανδρικές συλλογές που παρουσιάζονται στα εκθετήρια στο Πικέρμι περιλαμβάνουν όλα τα παλαιά, αλλά και καινούργια διεθνή brand, τα οποία η Βάρδας κατ' αποκλειστικότητα διαθέτει στην Ελληνική αγορά, όπως C.Klein, Cerruti, Tombolini, Trussardi, D.Hechter, P.Balmain, Baumler, L.Feraud, καθώς και τις αμιγώς σπορ ανδρικές συλλογές της Harmont & Blaine, Goose & Gander, B.D.Baggies, Mash, Patrizio Panichi, Parah Uomo. Οι δειγματισμοί των συλλογών, οι οποίοι άρχισαν από τις 15 Ιουλίου, αναμένεται να συνεχισθούν και κατά την διάρκεια του Αυγούστου, έως και τα τέλη Σεπτεμβρίου 2005.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr