Η Groupama Ασφαλιστική ανέλαβε, πριν από μερικούς μήνες, να υποστηρίξει ένα σπάνιο ταξίδι, αυτό της τριήρους «Ολυμπιάς», που ανήκει στο Ελληνικό Ναυτικό Μουσείο, από τον Πειραιά στη μακρινή Αυστραλία. Η εταιρία ανέλαβε τα έξοδα ασφάλισης της μοναδικής αυτής μεταφοράς και η τριήρης φτάνει αυτές τις μέρες στο Σίδνεϊ, όπου θα εκτεθεί στο Αυστραλιανό Εθνικό Ναυτικό Μουσείο.
Με την ενέργεια αυτή, η Groupama Ασφαλιστική αποδεικνύει στην πράξη ότι αγκαλιάζει τις ανάγκες που, είτε προστατεύουν, είτε βελτιώνουν, την καλλιέργεια της Ελληνικής ιστορίας και κατ’ επέκταση της κοινωνίας.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr