Την πρόθεσή της για συγχώνευση με απορρόφηση των θυγατρικών της εταιρειών Ιχθυοτροφεία Φωκίδος και Ιχθυοτροφεία Μυλοκόπη ανακοίνωσε η Νηρεύς Ιχθυοκαλλιέργειες.
Οπως αναφέρεται σε σχετική ανακοίνωση, η συγχώνευση αυτή θα έχει ως αποτέλεσμα την περαιτέρω επικέντρωση των δραστηριοτήτων της Νηρεύς στον κλάδο της ιχθυοκαλλιέργειας και την επίτευξη οικονομιών κλίμακος λόγω της μείωσης των νομικών προσώπων στον όμιλο.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr