Tην ίδρυση θυγατρικής εταιρείας στη Σερβία με την επωνυμία Μ.J. Maillis d.o.o. Beograd και έδρα το Βελιγράδι ανακοίνωσε η Μαΐλλης. Ο σκοπός της εταιρείας είναι η προώθηση των προϊόντων του ομίλου στην τοπική αγορά.
Ο όμιλος προέβη, επίσης, σε ενίσχυση της κεφαλαιακής διάρθρωσης της θυγατρικής εταιρείας στην Ισπανία, M.J. Maillis Espana, αυξάνοντας το μετοχικό κεφάλαιο από 1.100.000 σε 2.000.000, προκειμένου να χρηματοδοτήσει την επέκταση της παραγωγικής του δραστηριότητας (αύξηση παραγωγής πλαστικών ταινιών). Τέλος, στo πλαίσιo της ενίσχυσης της κοινής εταιρικής ταυτότητας του oμίλου, η επωνυμία της θυγατρικής εταιρείας στην Ολλανδία Sander Packaging B.V. μετατρέπεται από 1ης Αυγούστου 2005 σε M.J. Maillis Netherlands B.V.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr