Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Το κατάστημα, που θα ξεκινήσει τη λειτουργία του την Τετάρτη 15 Νοεμβρίου 2006, βρίσκεται στην οδό Αλεξάνδρου Παναγούλη, αρ. 10, τηλ. επικοινωνίας 2410- 253 400. Το δυναμικό του καταστήματος απαρτίζεται από έμπειρα στελέχη της τραπεζικής αγοράς της Λάρισας, ενώ διευθυντής του καταστήματος είναι ο κ. Δημήτρης Φιλιππίδης.
Το κατάστημα δημιουργήθηκε με στόχο να εξυπηρετήσει τις εμπορικές επιχειρήσεις και τους ιδιώτες κατοίκους της πόλης της Λάρισας και της ευρύτερης περιοχής του Νομού Λαρίσης, προσφέροντας ένα ευρύ φάσμα χρηματοοικονομικών υπηρεσιών.
Ειδικότερα, το κατάστημα θα παρέχει το σύνολο των χρηματοοικονομικών προϊόντων και υπηρεσιών της FBBank, μεταξύ των οποίων στεγαστικά και προσωπικά δάνεια,μια σειρά καταθετικών λογαριασμών και επενδυτικών προϊόντων εγγυημένου κεφαλαίου. Επιπλέον θα παρέχει και όλες τις υπηρεσίες και τα προϊόντα που αφορούν σε επιχειρήσεις όπως χρηματοδοτήσεις για αγορά εξοπλισμού και επαγγελματικής στέγης, χρηματοδότηση για αγορά και κατασκευή κτιριακών εγκαταστάσεων, χρηματοδότηση για κατασκευή, επέκταση και ανακαίνιση ξενοδοχείων, χρηματοδότηση με την εγγύηση του ΤΕΜΠΜΕ, εγγυητικές επιστολές ενέγγυες πιστώσεις κ.α. Επίσης, η FBBank έχει ορισθεί «Τελικός Δικαιούχος», για τα επιδοτούμενα προγράμματα του Γ΄ ΚΠΣ.