Ένα ακόμα σιδηροδρομικό έργο παραδόθηκε στην κυκλοφορία, και συγκεκριμένα το τμήμα Λιανοκλάδι-Αγγείες με μία γραμμή (προς Θεσσαλονίκη), μήκους περίπου 20χλμ, στο οποίο περιλαμβάνεται η δεύτερη μεγαλύτερη σιδηροδρομική σήραγγα της χώρας στο Όρος Όθρυς με μήκος 6,4χλμ.
Παράλληλα, ανακοινώνεται από τον ΟΣΕ πως μετά από 37 συναπτά έτη ενεργής καθημερινής λειτουργίας κλείνει και η τηλεδιοίκηση Λιανοκλαδίου που χειριζόταν την κυκλοφορία στην παλιά χάραξη, η οποία πλέον μεταφέρεται στο σταθμό στις Αγγείες.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr