Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Παράλληλα, δίνεται η δυνατότητα στον κάτοχο της κάρτας να μετακινείται ελεύθερα με τον Προαστιακό Αθηνών στο κομμάτι Πειραιάς- ΣΚΑ- Μαγούλα- Κορωπί- Αεροδρόμιο, με μέγιστο χρονικό διάστημα 24 ώρες από την άφιξη στην Αθήνα ή αντίστοιχα 24 ώρες πριν την αναχώρηση από Αθήνα προς Θήβα.
Εκτιμάται ότι, με τη συγκεκριμένη κάρτα μειώνεται το κόστος μετακίνησης των συχνών επιβατών μεταξύ Αθήνας και Θήβας καθώς η πλήρης τιμή με αμαξοστοιχία Inter City μεταξύ Αθήνας - Θήβας ανέρχεται σε 12,9 ευρώ ανά διαδρομή.