Η Imako Media S.A. ανακοινώνει ότι ο κύριος Μιχάλης Καρής Αντιπρόεδρος του Δ.Σ., και Γενικός Διευθυντής του Ομίλου προγραμματίζεται να αποχωρήσει από τη θέση του Γενικού Διευθυντή στις 19.01.2008 για προσωπικούς και επαγγελματικούς λόγους οι όποιοι τον αναγκάζουν να βρίσκεται για μεγάλο χρονικό διάστημα εκτός Ελλάδος. Ο κύριος Καρής θα διατηρήσει τις θέσεις που κατέχει στα Διοικητικά Συμβούλια των εταιρειών του Ομίλου μέχρι νεωτέρας ανακοίνωσης από την Εταρεία.
Παράλληλα ανακοινώνεται ότι από τις 15.01.2008 θα αναλάβει καθήκοντα Διοικητικού Διευθυντή ο κύριος Παναγιώτης Σολωμός. Τον κύριο Σολωμό θα αναπληρώνει στα λειτουργικά του καθήκοντα ως Αναπληρωτής Διοικητικός Διευθυντής, ο μέχρι σήμερα Financial Controller & Investor Relations Officer του Ομίλου κύριος ?γγελος Μπαϊρακτάρης.
Τα καθήκοντα του Οικονομικού Διευθυντή αναλαμβάνει ο μέχρι σήμερα Διευθυντής Λογιστηρίου κύριος Παναγιώτης Γεωργακίλας, ενώ τη θέση του Προϊσταμένου Λογιστηρίου θα αναλάβει ο κύριος Γεώργιος Κατσαούνης.
Τέλος, καθήκοντα υπεύθυνου Εταιρικών Ανακοινώσεων και Εξυπηρέτησης Μέτοχων αναλαμβάνει από τις 21.01.2008 η κυρία Ευφροσύνη Τσιριγώτη.
Η Εταιρεία ευχαριστεί θερμά τον κύριο Καρή για την πολύτιμες υπηρεσίες που προσέφερε στην Εταιρεία κατά την οκταετή παρουσία του.
Ο κύριος Καρής ευχαριστεί τον κύριο Πέτρο Κωστόπουλο, το προσωπικό της ΙΜΑΚΟ και του Συνεργάτες της Εταιρείας, για την εποικοδομητική και απρόσκοπτη συνεργασία τους όλα αυτά τα χρόνια.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr