Σε δωρεά ύψους 1,8 εκατ. ευρώ προέβη προς στο Ίδρυμα Λαμπράκη, ο πρόεδρος του Δ.Σ. ου ΔΟΛ κ. Χρ. Λαμπράκης. Το ποσό αυτό προήλθε από τη μεταβίβαση σε τρίτους στις 24.7.2007, μέσω του Χρηματιστηρίου Αθηνών, μετοχών της εταιρείας που αντιστοιχούν περίπου στο 1% του μετοχικού κεφαλαίου της.
Στο 1% του μετοχικού κεφαλαίου αντιστοιχούσαν οι μετοχές που πούλησε ο κ. Χρ. Λαμπράκης, 830 χιλιάδες τεμάχια, μειώνοντας την συμμετοχή του σε 33,242% από 34,242% ως προς τα δικαιώματα ψήφου και σε 7,364% από 8,364% ως ποσοστό συμμετοχής στο μετοχικό κεφάλαιο.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr