Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Παραμένοντας πιστό εδώ και 35 χρόνια στην υπόσχεση του για ασφαλές μαύρισμα κάτω από τον ήλιο, το Carroten εξελίσσεται συνεχώς και συστήνει στο κοινό μια ευρεία γκάμα αντηλιακών προϊόντων, για κάθε φύλο και ηλικία, για το πρόσωπο και το σώμα, με υψηλής ποιότητας συστατικά, καινοτόμες φόρμουλες, προηγμένη τεχνολογία, καλοκαιρινά αρώματα και μεταξένιες υφές.
Ως εξειδικευμένη μάρκα αντηλιακής προστασίας, το Carroten διαθέτει ειδική σειρά αντηλιακών και για τους μικρούς μας φίλους, η οποία τους επιτρέπει να απολαμβάνουν παιχνίδια στον ήλιο και τη θάλασσα, με απόλυτη ασφάλεια όλη μέρα.
Η σειρά αντηλιακών Carroten Kids ενσωματώνει την επαναστατική αντηλιακή τεχνολογία Supreme Light, ένα 4πλό ενισχυμένο σύστημα προστασίας (UVB+UVA+VL*+IRA*), το οποίο προσφέρει ευρεία αντηλιακή κάλυψη από το μεγαλύτερο φάσμα όλων των ηλιακών ακτίνων, υπεύθυνες για την πρόωρη γήρανση αλλά και τις περισσότερες φθορές της επιδερμίδας.
Ιδιαίτερα ανθεκτικά στο νερό αλλά και άμεσα απορροφητικά, όλα τα προϊόντα της σειράς Carroten Kids είναι δερματολογικά ελεγμένα, έτσι ώστε τα παιδιά να ζουν ανέμελες στιγμές στην άμμο και την θάλασσα, απόλυτα προστατευμένα, και οι γονείς να παραμένουν ήσυχοι και ασφαλείς.
Η σειρά Carroten Kids αποτελείται από 1 αντηλιακό γαλάκτωμα σε μορφή σπρέι SPF50+ Sensicare και από 3 αντηλιακά γαλακτώματα SPF50 Γαλάκτωμα και SPF50 Γαλάκτωμα σε μορφή σπρέι και SPF30 Γαλάκτωμα σε μορφή σπρέι.
Όλα τα γαλακτώματα σε μορφή σπρέι είναι σε συσκευασίες των 270ml και το αντηλιακό γαλάκτωμα σε συσκευασία των 200ml.
Συγκεκριμένα:
Όλα τα Carroten Kids παράγονται στην Ελλάδα από την εταιρεία Σαράντης Α.Β.Ε.Ε. και διατίθενται σε όλες τις αλυσίδες Super-Markets, στα καταστήματα καλλυντικών και επιλεκτικά στο E-Commerce.