Στην απόκτηση μεριδίου αγοράς της τάξης του 15% και σε πωλήσεις ύψους 45 εκατ. ευρώ, σε βάθος χρόνου τριετίας, στοχεύει ο όμιλος Δέλτα, με την πρόσφατη είσοδό του στην αγορά του γάλακτος εβαπορέ, μέσω της Δέλτα Πρότυπος Βιομηχανία Γάλακτος, όπως ανακοίνωσε η εισηγμένη.
Η εταιρεία υπολογίζει πως η επίτευξη αυτών των στόχων στη συγκεκριμένη αγορά θα έχει θετική επίδραση στα καθαρά κέρδη ανά μετοχή (ΕPS) του ομίλου της τάξεως του 5,7%.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr