Πώλησε τη συμμετοχή της, ύψους 12,68%, στην Chipita East Europe Ltd, (διεθνείς δραστηριότητες Chipita), η Δέλτα Συμμετοχών.
Το ποσοστό αυτό κατείχε η θυγατρική της εταιρεία Delta Food Holdings Ltd, και πωλήθηκε στην Chipita Participations έναντι τιμήματος 11,32 εκατ. ευρώ. Oπως αναφέρει σε ανακοίνωσή της η εισηγμένη, η συμμετοχή της στις διεθνείς δραστηριότητες της Chipita διήρκεσε 5 χρόνια, που ήταν και ο αρχικός χρόνος της επένδυσης και υπήρξε απόλυτα αποδοτική. Παράλληλα, συνεχίζεται απρόσκοπτα η επιτυχής συνεργασία των δύο ομίλων στην αγορά της Σερβίας - Μαυροβουνίου σε επίπεδο διανομής.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr