Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Ειδικότερα, οι εταιρίες-μέλη που συμμετείχαν ήταν οι Agrino, ΧΗΤΟΣ-ΖΑΓΟΡΙ, Ζυμαρικά ΗΛΙΟΣ, Ευβοϊκή Ζύμη, SKAG, Μανδρέκας, Μύλοι Δάκου, Μύλοι Θράκης, Μέλι Αττική, Οικογένεια Στεργίου, SABO, SEPTONA και ο φορέας πιστοποίησης των Μελών, η EUROCERT.
Οι Ιδιοκτήτες, οι Υπεύθυνοι και τα Στελέχη των τμημάτων Προσωπικού των εταιριών-Μελών της ΕΛΛΑ-ΔΙΚΑ ΜΑΣ είχαν την ευκαιρία να συνομιλήσουν με υποψήφιους όλων των ηλικιών, που στοχευμένα επισκέπτονταν τα stands των εταιριών με βάση τις ανοιχτές θέσεις εργασίας, που είχαν επικοινωνηθεί στον ΟΑΕΔ.
Η πρωτοβουλία ΕΛΛΑ-ΔΙΚΑ ΜΑΣ στηρίζει τις σημαντικές δράσεις που διοργανώνει ο ΟΑΕΔ, όπως οι Ημέρες Καριέρας, οι οποίες λειτουργούν ως ένα εργαλείο αποτελεσματικής σύζευξης προσφοράς-ζήτησης της ελληνικής αγοράς, οπότε με τον τρόπο αυτό συμβάλλει στην εθνική προσπάθεια για τη μείωση της ανεργίας στη χώρα, βρισκόμενη σταθερά στο πλευρό του πολίτη.