Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr
![Reporter.gr on Google News](/images/google%20news/reporter%20news%20300x100.png)
Από τις 29 Σεπτεμβρίου έως 3 Οκτωβρίου 2019, η εταιρεία πραγματοποίησε ανθρωπιστικές και περιβαλλοντικές δράσεις στον Δήμο Κερατσινίου - Δραπετσώνας και στον Δήμο Αλμυρού.
Οι εργαζόμενοι της Μύλοι Λούλη ως εθελοντές, ένωσαν τις δυνάμεις τους με αίσθημα κοινωνικής ευθύνης και αλληλεγγύης, προσφέροντας για μια ακόμη χρονιά απλόχερα το χρόνο και την αφοσίωση τους μέσα από τις ακόλουθες δράσεις:
Οι εθελοντές εργαζόμενοι ανήλθαν στους 90, ενώ συλλέχτηκαν 45 φιάλες αίμα.
H Μύλοι Λούλη με παράδοση 7 γενιών, αποδεικνύει στην πράξη τον σεβασμό της προς την κοινωνία και το περιβάλλον, υλοποιώντας πρωτοβουλίες με ουσιαστικά αποτελέσματα. Η «Εβδομάδα Εθελοντισμού», ο ετήσιος θεσμός που αγκαλιάζουν οι άνθρωποι της Μύλοι Λούλη, επιβεβαιώνει το όραμα συνεισφοράς της εταιρείας με ανιδιοτελείς πράξεις που πολλαπλασιάζουν το καλό, για το σήμερα και τις επόμενες γενιές.