Χωρίς να ληφθεί καμία απόφαση από την γενική συνέλευση του ΟΤΕ, ο πρόεδρος και διευθύνων σύμβουλος του Οργανισμού κ. Π. Βουρλούμης απεχώρησε από την έκτακτη γενική συνέλευση των μετόχων, λέγοντας ότι διακόπτεται η γ.σ. για δύο ώρες, τη στιγμή που η αίσθηση των παρευρισκομένων είναι ότι η συνέλευση οδηγείται σε ματαίωση - για σήμερα- και αναβολή στην συνέχεια, με ορισμό άλλης ημερομηνίας.
Αυτή την ώρα συνεδριάζει το διοικητικό συμβούλιο της ΟΜΕ - ΟΤΕ, του συνδικαλιστικού οργάνου των εργαζομένων που αντιτίθεται στην ιδιωτικοποίηση του Οργανισμού και την μείωση της συμμετοχής του Δημοσίου κάτω από το 33%, αλλά και για τα stock options. Να σημειωθεί ότι το Δ.Σ. της ΟΜΕ -
ΟΤΕ ήταν προγραμματισμένο να συνεδριάσει στις 14.00 το μεσημέρι της Μ. Τρίτης.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr