Την κατασκευή δύο έργων, συνολικού προϋπολογισμού 8,25 εκατ. ευρώ ανέλαβε ο όμιλος Iντρακάτ, τα οποία αφορούν την ανέγερση ιδιωτικής κλινικής στην Θεσσαλία και στην αποπεράτωση παιδικού σταθμού στο Μαρκόπουλο Αττικής.
Συγκεκριμένα, η Iντρακάτ προχώρησε στην υπογραφή σύμβασης, ύψους 6,1 εκατ. ευρώ, με την εταιρεία "Ιασώ Θεσσαλίας Γενική Κλινική Ιδιωτικό Μαιευτήριο ΑΕ" για την «Ανέγερση Γενικής Ιδιωτικής Κλινικής- Εργασίες Α' φάσης». Αντικείμενο της εργολαβίας είναι η πρώτη φάση κατασκευής, που περιλαμβάνει, κυρίως, τις χωματουργικές εργασίες και την ολοκλήρωση του φέροντος οργανισμού, η οποία αναμένεται να ολοκληρωθεί σε δέκα μήνες. Ταυτόχρονα, η Eurokat, θυγατρική εταιρεία του ομίλου Ιντρακάτ, ανέλαβε το έργο «Αποπεράτωση του Νέου Παιδικού Σταθμού Δήμου Μαρκοπούλου», συνολικού ύψους 2,15 εκατ. ευρώ.
Ακολουθήστε το reporter.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις
Δείτε όλες τις τελευταίες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, τη στιγμή που συμβαίνουν, στο reporter.gr